حقایقی درباره روز ولنتاین

هویت گل زیبایی است و زیبایی عشق درتقدیم گل

حقایقی درباره روز ولنتاین

روز ولنتاین و یا جشن روز ولنتاین تعطیلاتی است که در چهاردهم فوریه هر سال در بیشتر کشورهای دنیا برگزار می شود. این روز در بیشتر کشورها به عنوان تعطیلات رسمی شناخته نشده است و در طول زمان به روزی تبدیل شده است که افراد در آن عشقشان را با دادن گل، ابراز محبت و ارسال کارت های تبریک به یکدیگر نشان می دهند.

جشن روز مدرن ولنتاین، از فرانسه و انگلستان آغاز شده است. کوپید خدای رومی است و یکی از نمادهای مشهور روز ولنتاین است که همراه با رز و قلب است. قلب نیز متداول ترین نماد عشقی رومانتیک است. فرهنگ های قدیمی اعتقاد داشته اند که روح انسان در قلبش زندگی می کند. به همین دلیل رنگ روز ولنتاین از رنگ قرمز نشات گرفته است.  رز قرمز گل مورد علاقه ی ونوس خدای رومی عشق است. از آن جا که قرمز نشان دهنده احساساتی قوی است، رز قرمز نیز نشان دهنده عشق است.

ولنتاین گلیسم

در بریتانیای بزرگ روز ولنتاین از حدود قرن هفدهم شروع شد، اما در اواسط قرن هجدهم بین دوستان و عشاق نیز متداول شد که هدیه های کوچکی را برای ابراز محبت به صورت دست نوشته به هم بدهند. در قرون وسطی، دختران غذاهایی عجیب و غریب می خوردند تا رویای همسر آینده خود را ببینند. بسیاری اعتقاد داشتند که در صورتی که در ابتدای روز ولنتاین اولین شخص مجردی از جنس مخالف خود را  مشاهده کنید، به همسرتان تبدیل خواهد شد. در زمان های قدیمی تر، بعضی از افراد اعتقاد داشتند که اگر پرنده سینه سرخی در روز ولنتاین بالای سر زنی پرواز کرد، به معنی ازدواج او با یک ملوان است. اگر آن زن گنجشکی دید، با یک مرد فقیر ازدواج می کند و بسیار خوشبخت خواهد شد. اگر سهرهیطلایی دید با یک میلیونر ازدواج خواهد کرد.

مدل ولنتاین

۷۳ درصد از گل های روز ولنتاین توسط مردان خریداری می شود در حالی که ۲۳ درصد از زنان در روز ولنتاین گل می خرند. اولین جعبه شکلات در روز ولنتاین توسط ریچارد کادبری در سال ۱۸۶۸ معرفی شد. در سرزمین ویلز، قاشق هایی چوبی به شکل عشق تراشیده می شدند و در روز ولنتاین کادو داده می شدند. قلب ها، کلیدها، و سوراخ کلیدها نیز به عنوان تزییناتی روی قاشق های چوبی به کار می رفتند. این نمادها به معنی این بودند که قفل قلب به واسطه عشق باز خواهد شد.

دیدگاهی بنویسید

نوشته های مرتبط

جستجو کنید